چیلر هوا خنک اسکرو

چیلر هوا خنک اسکرو جزو پرطرفدارترین انواع چیلر به شمار می رود که در انواع تناژ تبریدی کم، متوسط و زیاد قابلیت استفاده دارد. این چیلرها آخرین نسل از چیلرهای تراکمی محسوب می شوند و مزایای متعدد آن ها باعث شده تا جزو محبوب ترین انتخاب ها برا سیستم های سرمایشی به شمار روند.

تماس جهت خرید:02122694016

 

ویژگی ها و خصوصیات چیلرهای هوا خنک اسکرو

علیرغم این که هزینه تهیه چیلر هوا خنک اسکرو نسبت به سایر چیلر های مشابه بیشتر است،‌ اما از مرغوب ترین انواع چیلر محسوب می شود. کمپرسورهای اسکرو در ظرفیت های تبریدی بالاتر از ۶۰ تن بهترین گزینه در بین انواع کمپرسورها به شمار می روند. البته این نوع از چیلرها در انواع ظرفیت ها تولید و عرضه می شوند.
کمپرسورهای اسکرو متشکل از روتورهای مارپیچی هستند. این نوع طراحی کمپرسورها در حقیقت عاملی است که ویژگی های مثبت و مزایای گوناگونی به آنها افزوده. برای نمونه مارپیچ طراحی شدن این کمپرسورها باعث شارش جریان آهسته و یکنواخت مبرد می شود. از طرفی این دستگاه ها در صورت برگشت روغن به کمپرسور، آسیب نخواهند دید.
چیلر هوا خنک اسکرو نیازی به کولینگ تاور (برج خنک کننده) ندارد.

این ویژگی سبب می شود تا این محصولات فضای زیادی اشغال نکنند و بتوان در انواع مکان ها از آن ها استفاده کرد.

کاتالوگ چیلر هوا خنک اسکرو

دانلود کاتالوگ اول چیلر هوا خنک اسکرو دانلود کاتالوگ نوع دوم چیلر هوا خنک اسکرو

 

اجزای اصلی چیلر هوا خنک اسکرو

  • اواپراتور
  • کمپرسور اسکرو
  • فن
  • کندانسور
  • تابلو برق
  • شیر انبساط

کنترل ظرفیت در چیلر هوا خنک، از خصوصیاتی است که در مصارف صنعتی بسیار مورد توجه قرار می گیرد. سهولت در کنترل ظرفیت این چیلرها، کار با آن ها را آسان کرده و از مزایای اصلی آن ها به شمار می رود.

طرز کار چیلر هوا خنک اسکرو

وظیفه اصلی چیلرها خنک کردن آب است. آبی که توسط چیلر خنک می شود، میتواند در انواع فرایندها و وسایل سرمایشی مورد استفاده قرار گیرد. این روش ایجاد سرمایش نه تنها در محیط های خانگی و برای تهویه مطبوع، بلکه برای مصارف صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
چیلرهای هوا خنک اسکرو از نوع تراکمی هستند. در سیکل تراکمی چیلر ها، آبی که جهت خنک کردن محیط استفاده شده و اکنون دمای آن بالا رفته وارد اواپراتور می شود. گرمای آب توسط ماده مبرد درون چیلر گرفته می شود. آب خنک شده و مبرد بخار می شود.
مبرد چیلر هوا خنک اسکرو درون کمپرسور اسکرو به متراکم می شوند و فشار آن افزایش پیدا می کند. افزایش فشار مبرد، آن را در لوله های سیستم به حرکت می اندازد. این مبرد پر فشار و با دمای بالا، با وارد شدن به کندانسور خنک می شود. در چیلرهای هوا خنک، کندانسور خنک کردن مبرد را به وسیله هوا انجام می دهد و به آب نیازی ندارد. در حقیقت فن های موجود در دستگاه برای خنک کردن مبرد مورد استفاده قرار می گیرند. در نهایت مبرد به شیر انبساط منتقل شده و با کاهش فشار در این بخش،‌ مجددا در اواپراتور گرمای آب ورودی را دریافت می نماید.

مزایای چیلرهای هوا خنک اسکرو

مصرف انرژی کم تر:‌ این چیلرها مصرف انرژی پایینی دارند و دوستدار محیط زیست هستند.

راندمان بالا: این محصولات هم در حالت full load و هم در حالت partial load دارای بازده بالایی هستند.

هزینه نگهداری پایین: عدم نیاز به برج خنک کننده،‌ کیفیت بالای ساخت و قطعات این چیلر،‌ هزینه های ثانویه آن را به حداقل رسانده است.

لرزش و صدای کم: کم صدا بودن یکی از مهم ترین ویژگی های چیلرهای هوایی اسکرو است. در مقایسه با سایر انواع چیلرهای هوایی، چیلرهای اسکرو،‌ صدا و لرزش کم تری دارند.

توانایی کنترل و شخصی سازی آسان: تنظیم دمای هر بخش از ساختمان به صورت جداگانه امکان پذیر است.