چیلر هوا خنک اسکرال

چیلر هوا خنک اسکرال، زیر مجموعه ای از چیلرهوا خنک است که اغلب برای مصارفی که نیاز به ظرفیت تبرید کم یا متوسط دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. البته با ترکیب چند کمپرسور در این چیلر، می توان از ظرفیت تبریدی بالاتری بهره مند شد. در این نوع چیلر هوا خنک، همان طور که نامش موید این موضوع است، کمپرسور از نوع اسکرال می باشد.

تماس جهت خرید: 02122694016

در چیلر هوا خنک اسکرال، دو عامل مهم وجود دارد که خواص این نوع چیلر را تعیین می کنند.

  • عامل اول، کندانسور این دستگاه است که از نوع هوایی بوده و با آب کار نمی کند. همین موضوع سبب می شود تا این محصول برای استفاده در مکان هایی که به آب زیاد دسترسی ندارند، مفید واقع شود.
  • عامل دوم کمپرسور این دستگاه است که از نوع اسکرال می باشد. کمپرسورهای اسکرال بیشتر مناسب تناژهای تبریدی پایین هستند. در صورتی که ظرفیت سرمایشی بیشتری مورد نیاز باشد، ترکیب چند کمپرسور اسکرال کمک کننده خواهد بود.

دریافت کاتالوگ چیلر هوا خنک اسکرال

دانلود کاتالوگ اول چیلر هوا خنک اسکرال دانلود کاتالوگ نوع دوم چیلر هوا خنک اسکرال

طرز کار چیلر هوا خنک اسکرال

در چیلر هوا خنک اسکرال، آبی که طی فرایندی مشخص گرم شده و قرار است سرمایش روی آن صورت گیرد، وارد اواپراتور می شود. در اواپراتور این آب توسط مبرد خنک شده و سپس از چیلر خارج می شود و برای سرمایش محیط مورد استفاده قرار میگیرد. مبرد با جذب گرمای آب در اواپراتور تبخیر می شود.
در کمپرسور اسکرال، فشار مبرد بالا می رود و در نهایت در بخش کندانسور مبرد مجددا خنک شده و به اواپراتور باز میگردد. تا ادامه سیکل سرمایشی به کمک آن صورت گیرد.

نکته مهم در مورد چیلر هوا خنک اسکرال این است که در کندانسور این محصول، دمای مبرد با قرار گرفتن در معرض هوای محیط کاهش می یابد.

مزایای چیلر هوا خنک اسکرال

امکان استفاده در انواع مناطق اقلیمی: این نوع چیلرها را در تمامی مناطق گرم و خشک و گرم و مرطوب می توان مورد استفاده قرار داد. حال آن که چیلرهای آبی به علت نیاز به آب در مناطق بیابانی و خشک قابلیت استفاده ندارند و برای مناطق مرطوب نیز مناسب نیستند.
راه اندازی و استفاده آسان: عدم نیاز به برج های خنک کننده و تاسیسات و لوله های آب در چیلرهای هوایی سبب می شود که این نوع چیلر نصب و استفاده سریع و راحتی داشته باشد. این موضوع هزینه سرویس و نگهداری این دستگاه را نیز بسیار پایین می آورد.
عدم نیاز به آب: عدم نیاز به آب باعث می شود تا بتوان از این چیلر در مناطقی که با کمبود منابع آبی مواجه هستند استفاده کرد.

نکاتی در مورد چیلر هوا خنک اسکرال

باید این را در نظر داشت که چیلر هوا خنک اسکرال نسبت به چیلر آبی صدای بیشتری تولید می کند. فن های محوری چیلر هوایی علت اصلی ایجاد سر و صدا هستند. از آن جایی که این چیلر ها برای خنک کردن مبرد نیاز به هوای آزاد دارند، معمولا روی پشت بام خانه ها نصب می شوند و ممکن است این سروصدا برای ساکنان طبقات آخر ساختمان آزاردهنده باشد. راهکارهایی وجود دارند که به کمک آنها می توان این مشکل را به طور کامل حل نمود:

طراحی خاص و آیرودینامیک چیلر هوا خنک اسکرال

طراحی آیرودینامیک اجزای فن و استفاده از متریال هایی که صدا را به حداقل می رسانند، روشی است که کمپانی های متعددی به انجام آن مبادرت ورزیده اند و توانسته اند چیلرهایی فوق العاده کم صدا تولید کنند.

استفاده از کانوپی صداگیرچیلر هوا خنک اسکرال

کانوپی صداگیر محفظه ای است که با مواد عایق صدا ساخته شده. با قرار دادن کمپرسور در این محفظه می توان صدا را تا ۸ دسی بل کاهش داد.

آکسی تاپ چیلر هوا خنک اسکرال

این دستگاه با افزایش سطح مقطع هوای عبوری باعث تقویت فشار شده و اتلاف در جریان خروجی از فن می گردد.