چیلر آب خنک اسکرال

شرایط عمومی چیلر آب خنک اسکرال

شرایط عمومی چیلر آب خنک اسکرال

برای آشنایی بیشتر با چیلر آب خنک اسکرال بد نیست نگاهی مختصر بر شرایط عمومی این نوع سیستم کاربردی داشته باشید. اواپراتور استفاده شده در این نوع چیلر تراکمی از نوع Shell & Tube است. همچنین این نوع چیلر به کندانسور Shell & Tubeمجهز است و رسوب پذیری کمتری دارد. با استفاده از این دستگاه به طور قابل توجهی می توان در مصرف برق صرفه جویی کرد. لازم به ذکر است که با این چیلر حدود ۲۰ درصد می توانید در مصرف برق صرفه جویی کنید.
چیلرهای آب خنک اسکرال را می توان در موتورخانه یا پشت بام نصب کرد. همچنین از این دستگاه به عنوان پمپ مرکزی گرمایشی استفاده می شود. از دیگر ویژگی های این محصول کاربردی می توان به ماژول کردن دستگاه اشاره کرد. در ضمن چیلرهای آب خنک اسکرال با گاز مبرد R410a تولید و عرضه می شوند. این نوع چیلر آب خنک از راندمان عملکردی بسیار بالایی برخوردار است. در ساختار این دستگاه به منظور بالا بردن COP از کمپرسور اسکرال Danfoss-Copelandاستفاده می شود.
این نوع سیستم کاربردی مجهز به استارت اتوماتیک بعد از قطعی جریان برق است. همچنین برنامه سیستم این دستگاه را می توان به راحتی با انواع شرایط آب و هوایی تغییر داد. در ساختار این دستگاه به منظور جلوگیری از یخ زدگی اواپراتور از سیستم حفاظتی Anti-freeze Deltaاستفاده شده است. از دیگر قابلیت های مهم این نوع چیلر می توان به قابلیت کنترل همزمان برج خنک کننده و پمپ های مسیر فن کویل به صورت اتوماتیک اشاره کرد. همچنین در ساختار این نوع سیستم کاربردی یک سیستم حفاظتی در دمای بالا و پایین محیط تعبیه شده است.

تماس جهت خرید: 02122694016

 

نگاهی بر مزایای چیلر آب خنک اسکرال

بهتر است بدانید چیلر آب خنک اسکرال از قابلیت اطمینان بالایی برخوردار است، زیرا قطعات کم و ساختار ساده ای دارد. این ویژگی به نوعی موجب لرزش بسیار پایین کمپرسور اسکرال می شود. همچنین از دیگر مزیت های این نوع چیلر آب خنک می توان به آمپر استارت پایین و کاهش مصرف برق اشاره کرد. چیلرهای آب خنک حلزونی از ظرفیت اسمی و واقعی نزدیک بهم برخوردار هستند.
بهره برداری آسان و راحت نیز از دیگر ویژگی های بارز این محصول به شمار می آید. همچنین این نوع چیلرها دوام و طول عمر بالایی دارند. چیلرهای آب خنک اسکرال در برابر بازگشت مایع مبرد به کمپرسور از مقاومت بیشتری برخوردار هستند. این نوع سیستم ها اغلب تا ظرفیت ۱۲۰ تن تبرید تولید و به بازار عرضه می شوند. از دیگر مزیت های مهم این نوع چیلر می توان به قابلیت اتصال آن به کنترل هوشمند ساختمان یا سیستم BMS اشاره داشت.

 

نحوه عملکرد چیلر آب خنک اسکرال

در این نوع سیستم مبرد ابتدا گرمای سیال عامل آب در اواپراتور را جذب می کند و سپس به کمپرسور اسکرال وارد می شود. بعد از این مرحله کمپرسور اسکرال گاز ورودی را توسط یک حلزونی متحرک و یک حلزونی ثابت فشرده می سازد. بهتر است بدانید حلزونی متغیر پایینی متحرک بوده و حلزونی بالایی ثابت است. همچنین حجم های متفاوتی از عمل دوار حلزونی زیرین داخل حلزونی ثابت به وجود می آید.
بعد از اجرای این فرآیند گاز مبرد با استفاده از دریچه ورودی به فضای حلزونی آب بندی شده مکیده می شود. مبرد در اثر حرکت مداری دو دیسک متغیر و ثابت نسبت به هم به سمت مرکز دیسک انتقال پیدا می کند و حجم آن کاهش می یابد. گاز مبرد طی این فرآیند فشرده و داغ شده و سپس از دریچه بالایی کمپرسور تخلیه می شود. این گاز تخلیه شده بعد از طی این مراحل وارد کندانسور آبی چیلر آب خنک می شود و بعد از منتقل کردن حرارت خود به سیال خنک کننده تبدیل به مایع می گردد.

 

قیمت چیلر آب خنک اسکرال

بهتر است بدانید قیمت چیلر آب خنک اسکرال را نمی توان به صورت دقیق تعیین کرد زیرا به فاکتورها و عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از این فاکتورهای تعیین کننده و مهم، ظرفیت تبرید است. این نوع چیلرها امروزه در ظرفیت های متعددی تولید و به بازار عرضه می شوند. همچنین کیفیت تجهیزات به کار رفته در ساخت این نوع سیستم تأثیر بسیار زیادی در قیمت نهایی آن دارد.
در حالت کلی چیلر های آب خنک از قیمت اولیه کمتری برخوردار هستند اما هزینه های عملیاتی آن ها بیشتر می باشد. برای مثال این نوع چیلرها نیازمند نصب برج خنک کننده هستند که این خود باعث افزایش قیمت نهایی آن ها می شود. همچنین استفاده از این نوع چیلرها یکسری هزینه های اضافی همچون هزینه آب، هزینه تصفیه آب، مصرف برق و نظارت منظم بر کیفیت آب را به دنبال دارد.