واحد یکپارچه آبگرم

واحد یکپارچه آب گرم چیست؟

واحد یکپارچه آب گرم به صورت دیواری یا زمینی و در ظرفیت های کمتر از 70000 کیلو کالری در ساعت به منظور تامین گرمایش اماکن و آبگرم مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد.
این نوع واحد ها از جمله تجهیزات مولد محلی محسوب شده و نحوه تولید آب گرم مصرفی در آن ها به صورت لحظه ای است و البته برخی نیز دارای مخزن ذخیره آب کوچکی هستند. مشعل این گونه واحد ها از نوع اتمسفریک است و در برخی مدل های زیر زمینی از دیگ چدنی استفاده می شود. برخی از این گونه واحد ها به صورت ایستاده نیز ساخته می شوند که ارتفاع آن ها نسبت به دو نوع رایج زمینی و دیواری بیشتر است. بخش زیرین نوع ایستاده شامل یک منبع ذخیره آبگرم مصرفی است.
استفاده از واحد های یکپارچه آب گرم، ساختمان های مسکونی را بی نیاز از موتورخانه مرکزی و شبکه لوله کشی حد فاصل موتورخانه و فضای مورد گرمایش نموده و موجبات استقلال هر یک از واحد های مسکونی را فراهم می آورد.

 

<جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید>

 

مشخصات واحد یکپارچه آب گرم دیواری

مشخصات واحد یکپارچه آب گرم زمینی

مشخصات واحد یکپارچه آب گرم زمینی

گرمایش تشعشعی

واحد های تشعشعی یا تابشی در دو گونه کاملا متفاوت در تاسیسات گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرند.
گونه اول که در واقع نوعی از تجهیزات تبادل حرارت محسوب می شود، شامل لوله های حاوی سیال گرم است که در جداره های فضا و به ویژه در کف اماکن نصب می شوند.
گونه دوم از واحد هایی که تابشی یا تشعشعی خوانده می شوند در واقع نوعی از تجهیزات مولد گرما محسوب می شوند که از نظر ساختار و عملکرد هیچ مشابهت و سنخیتی با گروه اول ندارند. در این واحد ها سوخت به طور مستقیم در درون لوله ای با آلیاژ مخصوص می سوزد و موجب ایجاد امواج مادون قرمز می شود. جذب این امواج بنا به درجه شفافیت و رنگ، موجب گرم شدن اجسام می شود. بنابراین در این گونه از تجهیزاتی که به درستی تابشی خوانده می شوند، واسطه ای چون هوا نقشی ندارد. در برخی از این گونه واحد ها به جای استفاده از مشعل و بهره گیری از سوخت های فسیلی از المنت ها یا مقاومت های الکتریکی استفاده می شود.
در نوع دیگری گرم شدن سطوح سرامیکی متخلخل تحت تاثیر شعله موجب ایجاد امواج مادون قرمز می شود.
اگرچه نمی توان نقش گرمایش جابجایی در این شیوه را کاملا منفی دانست؛ اما بنا به یک تعریف کلی چنانچه روش تابشی سهمی بیش از 50 درصد در گرمایش فضا داشته باشد، می توان شیوه کلی گرمایش را تابشی یا تشعشعی خواند.
دمای سطح در انواع آب گرمکن های لوله ای تابشی تا 650 درجه سلسیوس می رسد و شدت گرمایش سطح تابش در آنها 24 کیلو وات بر متر مربع است. دمای سطح در انواع گرمکن های سرامیکی تابشی 870 تا 980 درجه سلسیوس است و شدت گرمایش سطح تابش در آنها بین 54 تا 100 کیلو وات بر متر مربع است.
تجهیزات گرمایش الکتریکی نیز که اغلب از نوع مقاومتی هستند گونه دیگری از تجهیزات گرمایش تابشی محسوب می شوند. برخی از این گونه تجهیزات،از لامپ های مادون قرمز برای گرمایش تابشی بهره می برند.
به طور کلی تجهیزات گرمایش الکتریکی تابشی در چهار نوع ورق فلزی،لوله کوارتز، لامپ کوارتز و لامپ با پوشش بازتابنده مورد استفاده قرار می گیرد.
عنصر حرارتی در نوع ورقه ای و لوله کوارتز مقاومت نیکل-کروم است و در لامپ های کوارتز از فیلامان تنگستن استفاده می شود. دمای مقاومت در انواع لوله کوارتز و ورقه ای به ترتیب 930 و 950 درجه سلسیوس و در انواع لامپ کوارتز و لامپ رفلکتوری یا با پوشش بازتابنده داخلی به 2230 درجه سلسیوس می رسد. از لحاظ نصب، لامپ کوارتزی و نوع ورقه ای می توانند در وضعیت های مختلف مورد استفاده قرار گیرند؛ اما انواع لوله کوارتز و لامپ کوارتز رفلکتوری تنها به صورت افقی نصب می شوند. شدت گرمای نصبی در نوع ورقه ای متوسط وات به صورت نقطه ای) است. با قطر 13 میلی متر است و در لامپ رفلکتوری زیاد (375-1252.4kWm
این مقدار برای لامپ کوارتز با قطرهای 9.5 و 13 میلی متر به ترتیب 3.9kWm و 3kWm است.

روف تاپ پکیج اسکرو یکی دیگر از واحد های تهویه مطبوع است که برای سیستم تهویه منازل مورد استفاده قرار می گیرند.
تخمین ظرفیت گرمایی سیستم تشعشی آبگرم
تخمین ظرفیت گرمایی سیستم تشعشعی آبگرم 1