فن کویل سقفی توکار

دستگاه فن کویل در ساختمانهای مسکونی، تجاری، اداری و … برای رسیدن به دمای مطلوب و تهویه ای مطبوع، استفاده می شود. فن کویل سقفی توکار، یکی از پرکاربردترین انواع آن است که گاهی اوقات در سقف کاذب تعبیه می شود، اما لزوما به سقف کاذب نیاز ندارد و داخل خود سقف هم قرار می گیرد. به این دستگاه، داکت فن کویل نیز می گویند و از مزایای آن می توان به: قیمت پایین، صدای کم، سادگی در نصب و عدم اشغال فضای محیط اشاره کرد.
دستگاه فن کویل، با استفاده از آب سرد و گرمی که در چیلر و دیگ های مرکزی تولید می شود، کار می کند. در فصل تابستان، آب سرد تولیدی توسط چیلر و در فصل زمستان، آب گرمی که توسط دیگ تولید می شود، درون لوله های کویل گردش می کند. سپس جریان وارد شده به یونیت، از روی کویل عبور می کند و پس از تغییر دما، وارد فضای اتاق می شود.

فن کویل سقفی توکار

قیمت فن کویل سقفی تو کار

به طور کلی فن کویل سقفی توکار نسبت به انواع دیگر فن کویل قیمت کمتری دارد اما تعیین قیمت این دستگاه به موارد مختلفی مانند: ابعاد و ظرفیت آن، نوع متریال مورد استفاده در قسمت های مختلف، جنس فیلتر، قدرت موتور و … بستگی دارد. طبیعتا هرچه ابعاد فن کویل بزرگتر باشد و ظرفیت بیشتری داشته باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. برای اطلاع از قیمت محصولات، تنها کافی است تا با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

مشخصات فنی فن کویل سقفی توکار

فن کویل سقفی توکار از یک یونیت مستطیل شکل تشکیل شده است. برای نصب این محصول، لازم است که محل نصب آن از قبل در سقف ساختمان قرار داده شده باشد. فن کویل های سقفی دارای دو دریچه هستند. یک دریچه در زیر یونیت که برای تعمیر و سرویس استفاده می شوند و یک دریچه در جلوی دستگاه برای ورود جریان هوای گرم و سرد به سمت محیط، قرار دارد.

اجزای درونی فن کویل شامل قسمت های زیر می باشد:

کویل حرارتی

برای تبادل حرارت بین هوای قابل تهویه و آبی که داخل کویل در جریان است.

فیلتر هوا

فیلتر های فن کویل های سقفی معمولا قابل شستشو است.فیلتر هوا: فیلتر های فن کویل های سقفی معمولا قابل شستشو است.

سینی تخلیه درین

• برای جمع آوری و تخلیه ی آب تقطیر شده در کویل سرمایشی.

ترموستات

دمای هوا توسط ترموستات کنترل می شود.

فن

برای به گردش درآوردن جریان هوا.

شیر هواگیری و الکتروموتور

انواع فن کویل سقفی توکار

فن کویل ها با توجه به تعداد لوله هایی که در آنها به کار رفته به دو نوع دو لوله و چهار لوله طبقه بندی می شوند.
در نوع دو لوله ای، از یک لوله برای ورود جریان آب سرد یا گرم و از لوله ی دیگر برای خروج آب استفاده می شود. در نوع چهار لوله ای، یک لوله برای ورود آب سرد و یک لوله برای ورود آب گرم و دو لوله ی دیگر هم برای خروج آن ها است. با استفاده از فن کویل های چهار لوله ای، می توان به صورت همزمان بخشی از ساختمان را سرد و بخش دیگری را گرم کرد، درصورتی که در نوع دو لوله ای این امکان وجود ندارد.

بررسی ابعاد فن کویل سقفی توکار

بررسی ابعاد فن کویل سقفی توکار

 فن کویل انتخابی باید از نظر ابعاد متناسب با محل مورد نصب باشد. نوع سقفی آن معمولا حجم کمی را در سقف اشغال می کنند و باریک هستند.

 ابعاد فن کویل سقفی توکار متناسب با ظرفیت آن متغیر است و علاوه بر ظرفیت به طول، عرض و ارتفاع دستگاه و همچنین سایز دریچه جلوی آن بستگی دارد. فن کویل های سقفی، معمولا دارای ظرفیت هوادهی 200 تا 1200 فوت مکعب در دقیقه (CFM) هستند. به عنوان مثال: برای ظرفیت 200، حداکثر تا 12 متر مربع و برای ظرفیت 1200 حداکثر تا 80 متر مربع زیربنا مورد استفاده قرار می گیرد