دستگاه هواساز

دستگاه هواساز که با نام های هوارسان یا واحد انتقال هوا نیز شناخته می شود، یکی از سیستم های تهویه مطبوع برای توزیع جریان هوای مناسب، فیلتر کردن و همچنین تنظیم دما و رطوبت هوای ورودی به ساختمان است. این وسیله توانایی ایجاد هوای مورد نظر را در تمام فصول سال برای محیط های مختلف دارد. این دستگاه تولید کننده حرارت و برودت نیست و فقط توزیع کننده هوای سرد و گرم است.

انواع دستگاه هواساز

دستگاه هواساز گستره وسیعی از کاربردها را پوشش می دهد و همین موضوع باعث شده است که تنوع زیادی در طراحی این محصول وجود داشته باشد. این دستگاه بر اساس معیار های مختلفی دسته بندی می شود که این تقسیم بندی ها عبارت هستند از:

بر اساس زون بندی

این روش دسته بندی، دستگاه هوا ساز را به دو دسته تک منطقه ای و چند منطقه ای تقسیم بندی می کند.

بر اساس شکل یونیت

به دو دسته افقی و عمودی تقسیم بندی می شوند

بر اساس نوع کنترل جریان هوا

به دو دسته دارای حجم هوای ثابت و دارای حجم هوای متغیر تقسیم بندی می شوند.

بر اساس محل قرارگیری و چیدمان فن

به دو نوع فن مکنده (draw through) و فن دمنده (blow through) تقسیم می شوند.

بر اساس کاربرد

به سه دسته معمولی، هواساز هایژنیک و هیت ریکاوری تقسیم بندی می شوند.

بر اساس نوع هوای ورودی

به دو دسته هواساز فول فرش و هوا ساز با هوای برگشتی دسته بندی می شوند.

علاوه بر این دسته بندی ها، هواساز ها معمولا به دو دسته کلی ساختمانی (آپارتمانی) و صنعتی نیز تقسیم می شوند.
هواساز ایرواشر: در اماکن مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی و غیره کاربرد دارد. این دستگاه ها از نظر کاربردی با هم تفاوتی ندارند و فقط نوع فیلترها، ابعاد، مجهز بودن یا نبودن به تجهیزات رطوبت گیر و رطوبت زن و درصد هوای برگشتی در آن ها متفاوت است. به مدل های کوچکتر هواساز ساختمانی، هوا ساز خانگی می گویند.
هواساز صنعتی یا تجاری: ابعاد این هواسازها بزرگ است و این دستگاه برای تهویه هوای انبار، سالن های بزرگ ورزشی، سوله های صنعتی، سالن های تولیدی بزرگ وغیره استفاده می شود. با توجه به بزرگ بودن این محیط ها افزایش میزان گردش هوا و استفاده از فیلترهای مختلف اهمیت زیادی دارد.

کاربردهای دستگاه هواساز

امروزه دستگاه هواساز به عنوان یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین سیستم های تهویه مطبوع به شمار می رود و همانطور که گفته شد، گستره وسیعی از کاربردها را پوشش می دهد.
این وسیله برای تصفیه و پاک سازی هوا از ذرات معلق و گرد و غبار، ایجاد گرمایش و سرمایش، تنظیم میزان رطوبت هوا و تأمین هوای تازه به کار می رود.
این محصول معمولا در فضاهایی استفاده می شود که دارای مساحت زیاد و یکپارچه ای هستند و در تمامی مراکز مسکونی، صنعتی و آپارتمانی کاربرد دارد. برخی از مهمترین محیط هایی که از این وسیله استفاده می شود عبارت اند از:
بیمارستان ها، رستوران ها، تالار های پذیرایی، هتل ها، مراکز آموزشی، سالن های سمینار، کارخانه ها و کارگاه های صنعتی، سالن ها و باشگاه های ورزشی، فروشگاه ها و مراکز خرید و غیره

قیمت دستگاه هواساز

قیمت دستگاه هواساز با توجه به عوامل مختلفی مانند برند، کیفیت و جنس بدنه، ظرفیت، میزان هوادهی، طول کانال کشی، جنس قطعات از جمله فن، سیستم رطوبت زنی و غیره متغیر است.
مهم ترین پارامترها در قیمت گذاری دستگاه هواساز عبارت اند از:
1. ظرفیت هوادهی: یکی از فاکتورهای مهم در قیمت دستگاه هواساز است. طبیعتا هرچه ظرفیت آن بیشتر باشد قیمت بیشتری نیز دارد.
2. تجهیزات رطوبت زدایی و رطوبت زنی: این قطعه زمانی مهم است که به تنظیم دقیق رطوبت نیاز داشته باشیم. این قطعه یکی از آپشن های مهمی است که در قیمت این محصول تأثیر گذار است و وجود آن باعث افزایش قیمت این محصول می شود.
3. نوع و مدل فیلتر های به کار رفته در دستگاه نیز از عوامل مهم موثر در تعیین قیمت آن است.
لازم به ذکر است که هرچه تجهیزات به کار رفته در دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می یابد و با توجه به اینکه این دستگاه با توجه به نیازهای هر مکان، طراحی های متفاوتی دارد؛ نمی توان قیمت دقیقی برای آن ارائه کرد و پس از تعیین مشخصات فنی دستگاه، قیمت آن مشخص می گردد. برای اطلاع از قیمت ها می توانید با استفاده از اطلاعات تماس موجود در سایت، با ما تماس بگیرید.

خرید دستگاه هواساز با بهترین خدمات از والا اندیشان وطن

شرکت والا اندیشان وطن تولید کننده انواع سیستم های تهویه مطبوع و تجهیزات مربوط به آن است. این مجموعه با ارائه بهترین خدمات، محصولاتی بسیار با کیفیت و متناسب با نیاز هر مشتری تولید می کند. تمامی این محصولات مطابق با استاندارد های روز دنیا هستند و با بهترین ابزارآلات و بهترین متریال طراحی و تولید می شوند. شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب مناسب ترین دستگاه هواساز، با کارشناسان مجموعه والا اندیشان وطن تماس حاصل فرمائید.