داکت اسپیلت

داکت اسپیلت به عنوان یک دستگاه مستقل قادر است به تنهایی سرما و گرمای محیط را تأمین کند. همچنین این دستگاه از امکان فراهم کردن تهویه مطبوع برای چند ساختمان به صورت همزمان برخوردار است. قسمت های اصلی داکت اسپیلت شامل کندانسور و دستگاه هواساز است. وظیفه هواساز انتقال هوا به مکان مورد نظر می باشد. هواساز را به صورت توکار درون سقف وصل می کنند. داکت اسپیلت از نظر عملکرد مشابه اسپیلیت است. منظور از اسپیلیت همان کولر گازی می باشد.

این محصول برای خنک کردن محیط مشابه کولرگازی عمل می کند، اما برای گرم کردن محیط آب گرم را درون داکت اسپیلت به گردش در می آورد. راندمان گرمایشی و سرمایشی این محصول نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع بهتر است. داکت اسپیلت ها می توانند هوا را به صورت فیلتر شده به محیط انتقال دهند. در نهایت شما با خرید این محصول می توانید از هوایی تازه و مطبوع بهره مند شوید. یکی دیگر از ویژگی های داکت اسپیلت ها دارا بودن کانال های کوچک نسبت به کولرهای آبی است. این محصول از نظر قیمت و کارایی نسبت به سایر سیستم های تهویه بسیار مناسب تر می باشد.

داکت اسپیلیت چیست

داکت اسپیلت یونیت چیست؟

داکت اسپیلت دارای دو نوع یونیت داخلی و خارجی است. منظور از یونیت داخلی دستگاه اسپیلیت همان هواساز است. یونیت داخلی دستگاه اسپیلیت شامل مبدل اواپراتور و لوله مویین می باشد که هر کدام از این قسمت ها از اجزای متفاوتی تشکیل شده اند.
یونیت داخلی دستگاه اسپیلت را زیر سقف کاذب نصب می کنند. البته موقع نصب یونیت داخلی باید به یکسری نکات مهم توجه کرد. می توان گفت یونیت داخلی را درون محیط تهویه شونده و یونیت خارجی را بیرون از محیط تهویه شونده نصب می کنند. وظیفه یونیت داخلی دریافت هوا و گرم یا خنک کردن آن و برگشت آن از طریق کانال رفت است.

انواع داکت اسپیلت

داکت اسپیلت همانند سایر محصولات موجود در بازار انواع مختلفی دارد. از انواع مختلف اسپیلت می توان به معمولی و اینورتر اشاره کرد.

داکت اسپیلت نوع اینورتور

در نوع اینورتر موتور الکتریکی به صورت متغیر کار می کند. منظور از دور الکتریکی متغیر این است که موتور با توجه به تنظیم دما کار کند. در مواقعی که محیط خنک است دور متغیر موتور کم می شود. برعکس در محیط یا هوای گرم دور متغیر موتور افزایش می یابد. در واقع این امر در صرفه جویی مصرف انرژی بسیار موثر است. سرعت موتور در نوع اینورتر بالا است که باعث تندتر کار کردن دستگاه می شود. در حالیکه در نوع معمولی دور موتور به صورت ثابت است. در واقع تا زمانیکه شما نیاز به تغییر دور موتور نداشته باشید، دور موتور ثابت می ماند. همچنین برای تغییر دور موتور باید آن را خاموش یا روشن کنید.
این امر سبب پرمصرف شدن اسپیلت  معمولی می شود. اسپیلیت های اینورتر از نظر قیمت نسبت به اسپیلیت های معمولی گران تر هستند. در حالیکه اسپیلت های اینورتر این توانایی را دارند که با مصرف انرژی کم محیط را به سرعت خنک یا گرم کنند. می توان گفت اسپیلت  های اینورتر از نظر کارایی نسبت به نوع معمولی بسیار مناسب تر هستند.

مشخصات فنی داکت اسپیلت

مشخصات فنی داکت اسپیلت

مشخصات فنی داکت اسپیلت

 

 

قیمت داکت اسپیلت

امروزه با توجه به نوسانات ارز و شرایط اقتصادی موجود قیمت هیچ محصولی ثابت و مشخص نیست. قیمت داکت اسپیلت هم مانند سایر محصولات ثابت نیست. کاربران قبل از خرید داکت اسپیلت باید از قیمت روز آن مطلع شوند. برای این امر می توانید با مشاوران بخش فروش تماس بگیرید. مشاوران متخصص می توانند شما را در انتخاب داکت اسپیلت  مناسب کمک کنند. از طرفی اسپیلت های موجود در بازار در انواع و برندهای مختلف موجود هستند.
به همین دلیل قیمت انواع مختلف اسپیلت به دلیل دارا بودن ویژگی های خاص متفاوت است. برای مثال اسپیلت اینورتر گران تر از نوع معمولی می باشد. البته قیمت اسپیلت نسبت به کارایی که دارد بسیار مناسب است. قیمت برندهای خارجی نسبت برندهای ایرانی بسیار بیشتر می باشد، بنابراین کاربران باید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند نوع اسپیلت و برند آن را مشخص کنند.

بهترین داکت اسپیلت کدام است؟

انواع مختلف و برندهای متفاوتی از داکت اسپیلت در بازار موجود است. اما از بهترین و پرفروش ترین برندهای اسپیلیت می توان به محصولات شرکت والا اندیشان وطن اشاره کرد. شرکت والا اندیشان وطن با دارا بودن سابقه و تجربه کافی در زمینه تولید سیستم های تهویه مطبوع توانسته است نامی نیک از خود به جای بگذارد. این شرکت معتبر با بکارگیری نرم افزارهای پیشرفته و ابزارآلات روز دنیا با کیفیت ترین سیستم های تهویه مطبوع را تولید می کند.
محصولات والا اندیشان وطن با دارا بودن طراحی بسیار زیبا توانسته اند نظر کاربران را به خود جلب کنند. اسپیلت های والا اندیشان وطن می توانند به بهترین نحو ممکن محیط را سرد و یا گرم کنند. این شرکت معتبر انواع مختلفی از داکت اسپیلت را تولید و روانه بازار می کند. شما باید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید نوع داکت اسپیلت را مشخص کنید.

برخی از پروژه های داکت اسپیلت والا اندیشان وطن